Pierścionek złoty, czy srebrny?

Srebne pierścionki Złote pierścionki

Planujesz w najbliższym czasie zakup pierścionka zaręczynowego dla ukochanej? A może chcesz piękny pierścionek zakupić dla mamy jako prezent świąteczny lub z okazji urodzin? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo z pewnością pomożemy ci wybrać idealny pierścionek zaręczynowy od jubilera. Najczęściej najwięcej problemu przy wyborze biżuterii sprawia nam zdecydowanie się nad pewną kwestią, a mianowicie nad wyborem czy biżuteria ta ma być wykonana ze złota, czy srebra.

Złoty pierścionek

Złoto przez większość społeczeństwa kojarzone jest z bogactwem, przez co wielu kobietom tak bardzo zależy na posiadaniu złotej biżuterii ,szczególnie pierścionków. Z racji tego, że czyste 24- karatowe złoto jest miękkie i podatne na odkształcenia u jubilerów najczęściej spotykane jest 14- karatowe złoto. Dzięki naturalnym właściwościom złota możemy z niego stworzyć prawdziwe dzieła sztuki w postaci przeróżnych motywów i zdobień. Złoty pierścionek przyciąga uwagę swoją ciepłą barwą. Dużą zaletą jest to, że istnieje wiele rodzajów złota, takich jak białe i różowe. Co więcej złota biżuteria doskonale łączy się z odzieżą w każdym kolorze i pasuje do praktycznie wszystkich materiałów z jakich może być wykonana odzież. Niewątpliwie ogromną zaletą złota jest jego hipoalergiczność, dzięki czemu nie wywołuje alergii. Jak można zauważyć, złota biżuteria posiada o wiele więcej zalet niż wad. Złote pierścionki mają swoją cenę, która może zniechęcać wielu klientów, lecz  zamówione u odpowiedniego jubilera z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Srebrny pierścionek

Wiele kobiet, ale również mężczyzn uwielbia srebrna biżuterie i nie tyle ze względu na przystępną cenę, ale również z racja tego, że pasuje ona do wielu przeróżnych stylizacji codziennych jak i eleganckich. Wybierając biżuterie nie należy kierować się tylko tym, że złoto oznacza bogactwo, ale należy pamiętać, że biżuteria powinna doskonale pasować do naszej urody, a właśnie srebrna biżuteria dobrze współgra z większością typów urody. Srebrna biżuteria na ogół nie uczula, lecz jeśli tak się dzieje to ze względu na obecność niklu, który jest pierwiastkiem bardzo często uczulającym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *